close
دانلود آهنگ جدید
دکتر عطاءالله منتظری، بزرگمردی از دیار قلعه نو خرقان 💢دکتر عطاءالله منتظری، بزرگمردی از دیار قلعه نو خرقانبخش اول - معرفی سخنگوی بنیاد فرهنگی کیان در وصف دکتر منتظری، پاییز 1372:🔹مؤسس بنیاد فرهنگی کیان یک پزشک‌ متخصص‌ جـراحی زنان به نام آقـای دکـتر عطاء الله منتظری می‌باشند. زادگاه ایشان قلعه نو خرقان (زادگاه و مدفن عارف بزرگ شیخ ابو الحسن خرقانی) است که در سال 1318 در یک خانوادهء متوسطه مسلمان شیعی باایمان‌ متولد شده و تحصیلات ابتدائی را در خرقان، و دورهء متوسطه را در شاهرود و تبریز و دورهء دانـشکدهء پزشکی را در تبریز به پایان…

تبليغات دوستان

قرارگاه شهداي قلعه نو خرقان
صفحه اينستاگرام قلعه نوخرقان
اقامت در قلعه نوخرقان
صفحه آپارات پايگاه بسيج قلعه نو خرقان
تلگرام ما
تلگرام ما

سر آغاز


دوستان عزیز برای ارتباط با ما

صفحه اینستاگرام اینجا

موضوعات

تصاویر
مجموعه تصاویر قلعه نو خرقان
تصاویر جنگل ابر
تصاویر محرم قلعه نوخرقان
تصاویر آرامگاه خرقانی
تصاویر منطقه
مقالات
ابوالحسن خرقانی
نقد و بررسی
قلعه نو خرقان
نقشه
نقشه قلعه نو خرقان
قلعه نو خرقان
معرفی
شهدای شهر
سفرنامه
آثار تاریخی
طرح ها
بروشور خرقانی
بروشور فرهنگی
مشاهیر شهر
شیخ ابوالحسن خرقانی
ابو عبدالله داستانی
احمد بن حسین بن خرقانی
شیخ نظام الدین محمد خرقانی بسطامی
محمد خرقانی
سراج الله خرقانی
قوام الدین قلعه نویی
آیت اللّه شیخ مرتضی محمدی خرقانی
آیت الله زین العابدین محمدی خرقانی شاهرودی
حاج شیخ اسماعیل منتظری
2 تن از 313 تن
نخبگان و نام آوران قلعه نوخرقان
مهندس محمدرضا قاسمی
مهندس سید محمد کریمی
ندا قاسمی
دکتر عطاالله منتظری
دکتر محمدتقی صادقی
رضا مهاجری

لينک ها

سایت رسمی پایگاه محمد رسول الله قلعه نو خرقان
دکتر کاظم جلالی
رحمت الله نوروزی
بسطام نیوز
وبسایت روستای الیکائی
مرکز نیکوکاری امام حسن مجتبی (ع)
شاهوار، قاره کوچک
**قلعه نوخرقان**
موسسه خیریه نور مبین
هیئت عاشقان ثارالله قلعه نو خرقان
محرم قلعه نوخرقان
قرارگاه شهدا قلعه نو خرقان
پایگاه مقاومت محمد رسول الله (ص)
ستاره خرقان
خرقان سرای عرفان
شیخ ابوالحسن خرقانی
پیر خرقان
مجن سیتی
شعرهای عمار نادمی(عماد)
شب زنده ها
mohammadrezashajarian
موسیقی اصیل ایرانی
گرمسار نیوز
ارسال لينک

آمار سايت

آمار بازديد
افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 1,111
بارديد ديروز : 365
گوگل امروز : 0
گوگل ديروز : 0
بازديد کلي : 1,1,278,428

آرشيو

شهريور 1397
فروردين 1397
ارديبهشت 1396
مهر 1395
فروردين 1395
اسفند 1394
بهمن 1394
دی 1394
آذر 1394
آبان 1394
مهر 1394
شهريور 1394
مرداد 1394
تير 1394
خرداد 1394
ارديبهشت 1394
فروردين 1394
اسفند 1393
بهمن 1393
دی 1393
آذر 1393
آبان 1393
مهر 1393
شهريور 1393
مرداد 1393
تير 1393
خرداد 1393
ارديبهشت 1393
فروردين 1393
اسفند 1392
بهمن 1392
دی 1392
آذر 1392
آبان 1392
مهر 1392
شهريور 1392
مرداد 1392
تير 1392
خرداد 1392
ارديبهشت 1392
فروردين 1392
فروردين 1391
اسفند 1391

بخوانيد

گفتاري از عارف رباني شيخ خرقاني
مهندس محمدرضا قاسمی
شهدایی گمنام.....تنها.....استوار
ابراهیم و آتش و گنجشك
گفت‌وگو اختصاصی بهاردلکش با دکتر کوروش روستایی باستان‌شناس و دکتر حسن رضوانی نیک باستان‌شناس و سرپرست گروه اکتشافات قلعه‌نوخرقان
محرم 1394 - گزارش تصویری سری اول - صبح عاشورا
جمعیت فصلی قلعه نو خرقان
شهید مفقودالجسد سید مجتبی ظمانی
انا لله و انا الیه راجعون
حکایت بیدر و بیدر نشینان ( قسمت اول)

دکتر عطاءالله منتظری، بزرگمردی از دیار قلعه نو خرقان


💢دکتر عطاءالله منتظری، بزرگمردی از دیار قلعه نو خرقان
بخش اول - معرفی


سخنگوی بنیاد فرهنگی کیان در وصف دکتر منتظری، پاییز 1372:

🔹مؤسس بنیاد فرهنگی کیان یک پزشک‌ متخصص‌ جـراحی زنان به نام آقـای دکـتر عطاء الله منتظری می‌باشند. زادگاه ایشان قلعه نو خرقان (زادگاه و مدفن عارف بزرگ شیخ ابو الحسن خرقانی) است که در سال 1318 در یک خانوادهء متوسطه مسلمان شیعی باایمان‌ متولد شده و تحصیلات ابتدائی را در خرقان، و دورهء متوسطه را در شاهرود و تبریز و دورهء دانـشکدهء پزشکی را در تبریز به پایان رسانیده و سپس به اخذ تخصص زنان و مامایی‌ از‌ دانشگاه تهران نائل آمده و در مرکز پزشکی داریوش(دکتر شریعتی امروز) به کار مشغول گردیده‌اند.


ایشان از سالها قبل از انقلاب برای ادامهء تحصیل به امـریکا آمـده و طی سالها اقامت موفق به‌ کسب‌ مدارک عالی تحصیلی به غیراز طب در رشته‌های تعلیم و تربیت،  Ph.D در مدیریت در رشتهء علوم و فرهنگ شده‌اند. بنیانگذار بنیاد کیان یک ایرانی با تقوی و فضیلت و ایران‌دوست‌ به‌معنای واقـعی هـستند.


ایشان اینک در لس آنجلس چند کلینیک و یک بیمارستان تأسیس کرده‌اند با درآمدی که می‌تواند پشتوانهء کارهای فرهنگی ایشان باشد. علاوه بر این آقای دکتر منتظری مؤلف‌ کتابی‌ هستند‌ به زبان انگلیسی در مـورد‌ چـگونگی‌ آموزش‌ و تربیت نیروهای انسانی در امور طب و بهداشت که عنوان رسالهء دکتری ایشان می‌باشد به نام  Health Man Power Planning‌ . به‌ علاوه‌ ذکر این موضوع لازم است که ایشان یکی‌ از‌ صاحب‌نامان این رشته‌اند که هـم رسـالهء دکـتری‌شان و هم خود ایشان یکی از مـراجع مـوثق در ایـن امر شناخته‌ شده‌اند‌ و به کرات مورد استفاده و مراجعه کشورهای جهان سوم و هم امریکا بوده‌اند.


ایشان اکنون جزو موفق‌ترین طبیبهای امریکا هستند و بـا درآمـدی کـه چند خانواده قادرند با آن‌ مبلع‌ در‌ رفاه کـامل زنـدگی کنند. اما ایشان همواره یک زندگی سالم و کم‌ خرج‌ را برگزیده و بعد از 18 سال هنوز در یک آپارتمان یک اطاق‌خوابهء اجاره‌ای که از‌ زمـان‌ تـحصیل‌ در آن اقـامت داشته‌اند زندگی می‌کنند و با ایجاد بنیاد فرهنگی و غیر‌ سیاسی‌ کـیان«بدون تظاهر» به کارهای فرهنگی،علمی،ادبی،و هنری ایران پرداخته و قسمت اعظم درآمد سرشار خود را وقف‌ این‌ کار‌ کرده‌اند و ارباب علم و هنر را کـه در خـدمت ایـران هستند و به ادب‌ و فرهنگ ملت ایران خدمت می‌کنند(از هر فرقه و مـذهب) یاری مـی‌دهند.


ایشان در طول عمر‌ پرتلاش‌ و پرثمر خود هیچ وقت نه در ایران و نه در امریکا خانهء ملکی و یا‌ هیچ شـی‌ء غـیر مـنقول نداشته و ندارند،چه به اعتقاد ایشان «تعلق خاطر به‌ اشیاء‌ غیر‌ منقول هـجرت را مـشکل و رحـلت را دردناک می‌کند.» در ضمن آقای دکتر منتظری همواره از«سیاست»و‌ قضاوت‌ در مورد ابعاد وسیع آن نیز بـرحذر بـوده‌اند زیـرا معتقدند«دانش سیاسی یک‌ علم‌ است‌ که هم به مدرسه و هم به تجربه و هم بـه جـهان‌بینی خاص احتیاج دارد»که‌ ایشان‌ فاقد‌ آن می‌باشند.


آقای دکتر منتظری معتقدند که ایران زادگاهشان بـرای ایـشان تـمام‌ وسائل‌ تحصیل را از دورهء ابتدائی تا پایان دورهء دانشگاه به رایگان فراهم ساخته و اکنون مـوفقیت‌ خـود‌ را در امریکا مدیون امکاناتی می‌دانند که ایران در آن سالها برایشان‌ فراهم‌ نموده بوده است. بـدین جـهت وظـیفهء اخلاقی‌ و فریضهء‌ دینی خود می‌دانند که در حد ممکن‌ دین‌ خود را به ایران و فرهنگ ایران ادا کنند.


ذکـر اسـامی و نام‌ و نوع کمکهای این طبیب ایران‌دوست‌ در‌ طی این‌ سالها‌ لیستی‌ است دراز کـه در ایـن مـختصر‌ نمی‌گنجد‌ و فقط به ذکر دو نمونه از آخرین کارهای خیرخواهانه و فرهنگ‌ دوستانه‌ای‌ که‌ در سال گذشته در ایران به‌ هـمت ایـشان انـجام شده‌ است‌ می‌پردازد. یکی تأسیس کتابخانه‌ای در زادگاه‌ شیخ‌ ابوالحسن خرقانی که زادگـاه خـود ایشان هم می‌باشد. دیگری کمک بسیار قابل توجهی‌ به‌ مدرسهء علمیهء امام رضا (ع)در‌ مشهد‌ برای‌ نـگهداری هـزاران یتیم‌ که‌ وارث جنگ خانمانسوز اخیر‌ هستند.


منبع: مجله ایرانشناسی ، شماره 19 ، پاییز 1372
بخش دوم - گالیله ایرانی و 20 سال مخالفت جامعه پزشکی آمریکا - نوبل پزشکی که به دکتر منتظری نرسید
🔷کشف ویروس HPV
نام دکتر عطا منتظری بعلت کشف اولیه ویروس HPV که عامل بروز سرطان دهانه رحم است ، در دهه هشتاد سر زبان ها افتاد و اهدای جایزه نوبل پزشکی به او نیز این روزها بحث روز جامعه پزشکی امریکا شده است.

دکتر عطا منتظری متخصص جراحی زنان و زایمان و استادیار سابق دانشکده داریوش کبیر در تهران، در سال 1976 به دعوت دانشگاه یوتا بعنوان استادیار دانشکده پزشکی دانشگاه یوتا به امریکا آمد و مشغول تدریس و تحقیق در رشته Gynecology زیرنظر دکتر Charles Smart  و دکتر Gary Thomson  در یونیورسیتی یوتا شد .

در سال 1981 به لس آنجلس آمد و مدت دو سال در دانشگاه UCLA و USC در همین رشته مشغول بکار شد. در سال 1984 بطور مستقل با ایجاد چند مرکز پزشکی، مشغول به ادامه تحقیق علت سرطان در همین رشته شد. دکتر منتظری در فاصله سالهای 1976 تا 1981 که استادیار دانشکده پزشکی دانشگاه یوتا بود موفق به دریافت درجه PHD در مدیریت تعلیمات عالیه Higher Education Administration شد و رساله او درباره Health Man Power Planning بعنوان نمونه و مدل برای سایر محققین این رشته سرمشق انتخاب شد و در حال حاضر در 23 کشور دنیا از تحقیقات او برای رفع کمبود و تربیت Planning Health Man Power بکار گرفته شده و به زبانهای متعدد ترجمه شده است.
در ایران هم اکنون براساس این تحقیق برنامه های کمبود کار درمانی بکار گرفته اند بطوری که اکنون ایران صادرکننده طبیب به کشورهای همسایه و مورد نیاز میباشد.


🔷دعوت به مشاوره در کابینه  ریگان
دکتر منتظری از طرف President of Columbia University بعنوان Truce انتخاب شده و به مدت چندین سال عضو Board Encyclopedia Iranica از طرف Trustee انتخاب شده وهم به دعوتEducation Secretary of در کابینه Ronald Regan President مورد مشورت قرار گرفته است.


🔷گالیله ایرانی و لغو پروانه پزشکی
درسالهای 1993 مدیکال بورد کالیفرنیا بدلیل اینکه هنوز متخصصین دیگر این کشف را قبول نداشتند و معتقد بودند که ویروس HPV ربطی به ایجاد سرطان ندارد، دکتر منتظری را وادار کرد که این تشخیص و درمان را متوقف سازد و شرکت های بیمه هم از پرداخت درمان HPV که متضمن هزینه برای آنها بود سر باز زدند.
در آن سالها بیشترین علت مرگ و میر زنان سرطان دهانه رحم بود در سال 2006 جواز پزشکی دکتر منتظری را مشروط به آن کردند که از درمان HPV صرف نظر کند و همه مریض هایی را که دکتر منتظری می بیند هر ماه یک دکتر دیگر هم بازدید کند که مبادا HPV را درمان کرده باشد.

با علم به اینکه برای دکتر منتظری شکی باقی نمانده بود که این ویروس عامل سرطان دهانه رحم است، علیرغم توصیه مدیکال بورد هر وقت که معاینات Colposcopy همراه با پاتولوژی علائم اولیه ظهور سرطان را نشان میداد دکتر منتظری با توجه به اینکه برای بیمار هم هزینه ندارد آنها را درمان میکرد.
این کارچون برخلاف دستور مدیکال بورد کالیفرنیا بود در سال 2008 فقط بدلیل اینکه چرا دکتر منتظری خلاف دستور مدیکال بورد HPV را درمان کرده، جواز پزشکی او را لغو کردند.
مخالفت شدید و مبارزه او که هزینه چند میلیون دلار داشت منجر به تعطیل کردن مراکز درمانی دکتر منتظری شد.🔷نوبل پزشکی که سهم دیگران شد - پرداخت غرامت دیر هنگام به دکتر منتظری
در همین سال 2008 جایزه نوبل پزشکی به یک Pathologist آلمانی برای کشف اینکه ویروس HPV علت سرطان دهانه رحم است داده شد. و بدنبال آن شرکت های بیمه که مدت 23 سال بود از پرداخت های آن خودداری کرده بودند در سال 2012 شروع به پرداخت آن به دکتر منتظری کردند.👈در شرایطی که اکنون پیش آمده دولت امریکا خود مدعی است که این تحقیق بیست سال قبل از این در امریکا شده و جایزه نوبل و دکتر عطا منتظری داده شود.👉
بخش سوم و پایانی - بنیاد فرهنگی کیان🔷از کیانا تا کیان
بنیانگذار بنیاد کیان دکتر عطا منتظری است که در دهه هشتاد به همت دکتر منتظری ایجاد گشت و نام دختر دکتر منتظری که کیانا است برآن نهاده شد.
دکتر منتظری را بجرات همه دست اندرکاران فرهنگ و هنر خوب می شناسند.
آنهایی که بنیاد فرهنگی دارند وداشتند، آنها که نشریات فرهنگی و هنری و مجموعه های کتاب ها نوارهای فرهنگی ادبی و هنری و تهیه و ارائه میدادند و میدهند اورا خوب می شناسند مردی که همیشه لبخندی بلب دارد و با وجود احاطه به فرهنگ به ادب وشعر با فروتنی خود را پسر عباسقلی معرفی میکند که در پشت این نام پر از طنز هزاران قصه خوابیده است.🔷فعال اما شهرت گریز
دکتر منتظری سالهاست که با هیچ رسانه ای حرف نزده ، عکسی نگرفته و از شهرت گریخته است. در حالیکه بایستی به خاطر ایجاد دهها کتابخانه که فقط در دهات ایران بنا کرده، سوژه داغ مطبوعات باشد، و با حمایتی که از بزرگان شعر و ادب و فرهنگ کرده باید نامش سرلوحه بسیاری از نشریات معتبر فرهنگی باشد و دهها کتاب درباره اش نوشته شود. ولی خودش فروتنانه می گوید من هنوز دارم یاد می گیرم.

وقتی کارنامه دکتر منتظری را ورق می زنیم می بینیم او پشت 90درصد از بنیادها وسازمان ها و انجمن ها- انتشارات فرهنگی سالها است که ایستاده است.

در میان نامه هایش نامه های پرفسور احسان یارشاطر را می خوانیم که بابت کمک های بی دریغ دکتر منتظری به ایرانیکا از سالهای 1991- تا سالهای آغازین 2000 سپاس گفته است و نوشته سرمایه و همتی که شما وقف پشتیبانی از میراث ادبی و هنری ایرانیکا کرده اید فراموش نشدنی است.

نامه سید محمد جمال زاده را می خوانیم که در سالهای دور دکتر منتظری را بخاطر خدماتش ستوده است.

او بیش از ده ها کتابخانه در دهات ایران بنا کرده و از سال 1985 با نام بنیاد کیان به نشریات ادبی و فرهنگی معتبر زیر کمک کرده است:
ماهنامه ی امید در لوس آنجلس
مجله پویشگران در کلورادو
مجله ایران شناسی در مریلند
فصل کتاب در لندن
مجله کاوه در آلمان
مجله سنک در سوئد
مجله هستی در ایران
سمرقند،کلک و بخارا در ایران
زاینده رود در اصفهان
تئاتر و کتابخانه در اصفهان زیر نظر ارحام صدر
کتابخانه سعدی در لس آنجلس
شرح خدمات دکتر منتظری به فرهنگ و ادب و هنر و بقول خودش نگهبان جواهرات فرهنگی ایران و بزرگداشت هایی که از بزرگان زنده وآنهائی که فرمان گرفته و رفته اند آنقدر زیاد است که خود یک لیست کتاب می شود.


🔷پزشک سال امریکا و درمان رایگان ایرانیان و تهی دستان
در سال 2003 توسط وال استریت جورنال بعنوان پزشک سال امریکا انتخاب شد.
دکتر منتظری با نام بنیاد کیان بیش از صدها کتاب و واژه نامه انتشار داده است سالها در یک آپارتمان یک اتاق خوابه زندگی میکرد ولی برای پاسداران فرهنگ وهنر وادب و شعر خانه هائی برپا ساخته بود و آنها را زیر یک سقف می آورد.
و همه بیماران ایرانی را رایگان درمان میکرد و هم چنین بیمارانی که قادر به پرداخت مخارج درمان نبودند از هر ملیتی از خدمات رایگان مراکز درمانی زیرنظر دکتر منتظری بهره مند بودند.


⚠️ تذکر
به استحضار دوستان و همراهان عزیز میرسانیم که مطالب منتشره در مورد #دکتر_عطاءالله_منتظری صرفا من باب آشنایی شما دوستان و ستایش شخصیت #علمی و #فرهنگی ایشان است. کانال بهار دلکش به هیچ عنوان قصد تایید یا رد دیدگاه های #سیاسی و #اجتماعی منتسب به ایشان را ندارد.
رسالت رسانه ای ما مبتنی بر آزاد اندیشی است و در صورتی که دوستان نقدی بر دیدگاه های سیاسی-اجتماعی شخصیت دکتر منتظری دارند، علیرغم فاصله گرفتن از اهداف تعریف شده برای کانال ، آماده انتشار آن هستیم.

با تشکر
ادمین کانال بهار دلکش قلعه نوخرقان


موضوع : نخبگان و نام آوران قلعه نوخرقان , دکتر عطاالله منتظری ,
برچسب ها : عطا منتظری , Ata montazeri , Dr. Ata motazeri , دکتر عطاءالله منتظری ,
تاريخ : پنجشنبه 01 مهر 1395 | نويسنده : محمد صفري | نظر دهيد ()
تلگرام ما

ارسال نظر براي اين مطلب

اين نظر توسط منتظری در تاريخ 1396/5/18 و 14:26 دقيقه ارسال شده است

از افتخارات ایران بلکه مردم خطه قلعه نو خرقان میباشند

من غلام قمرم غیر قمر هیچ مگو
پیش من جز سخن شمع و شکر هیچ مگو

گفتم ای دل پدری کن که این نه وصف خداست
گفت اینست ولی جان پدر هیچ مگو
سخن رنج مگو جز سخن گنج مگو
ور از این بی خبری رنج مبر هیچ مگو

اين نظر توسط اسداله در تاريخ 1396/4/29 و 13:56 دقيقه ارسال شده است

یسبارجالب و آموزتده ضمنا من یه پبشتهادداشتم


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

مطالب مرتبط

آخرين مطالب ارسالي

طاووس العارفین ، خرقانی
کتابخانه مجموعه تاریخی - فرهنگی خرقانی ، نخستین کتابخانه تخصصی عرفان اسلامی در کشور
گفت‌وگو اختصاصی بهاردلکش با دکتر کوروش روستایی باستان‌شناس و دکتر حسن رضوانی نیک باستان‌شناس و سرپرست گروه اکتشافات قلعه‌نوخرقان
تشریح #وقفنامه ۱۵۶ ساله حسینیه حاج قاسم قلعه نوخرقان 🖋 بقلم محمد صفری #بخش_پنجم
تشریح #وقفنامه ۱۵۶ ساله حسینیه حاج قاسم قلعه نوخرقان 🖋 بقلم محمد صفری #بخش_چهارم
تشریح #وقفنامه ۱۵۶ ساله حسینیه حاج قاسم قلعه نوخرقان 🖋 بقلم محمد صفری #بخش_سوم
تشریح #وقفنامه ۱۵۶ ساله حسینیه حاج قاسم قلعه نوخرقان 🖋 بقلم محمد صفری #بخش_دوم
تشریح #وقفنامه ۱۵۶ ساله حسینیه حاج قاسم قلعه نوخرقان 🖋 بقلم محمد صفری #بخش_اول
کانال تلگرام بهار دلکش قلعه نو خرقان
دکتر عطاءالله منتظری، بزرگمردی از دیار قلعه نو خرقان
آرامگاه ابوالحسن خرقانی سومین مکان پربازدید استان در تعطیلات نوروز
افتتاح کانال تلگرام قلعه نوخرقان
گزارشی از زادگاه، زندگی و افکار ابوالحسن خَرَقانی
آرامگاه خرقانی آماده میزبانی از مسافران نوروزی
سی و چهارمین یادواره عروج ملکوتی 89 شهید و سه شهید گمنام قلعه نوخرقان
مهندس مهدی حق پرست مدیر عامل نمونه شرکت تعاونی تولید روستایی قلعه نو خرقان
پروژه های افتتاح شده در دهه فجر قلعه نو خرقان / جای خالی طرح های اشتغالزایی
"سخنی با مردم نجیب شاهوار سر افراز " به جای " درخواست ایجاد استان شاهوار"
عملیات تعمیرات شبکه توزیع برق قلعه نوخرقان
هفت تپه ، نماد غیرت پیر غلامان حسینی / دی ماه ، ماه خونین شهدای قلعه نوخرقان