close
دانلود آهنگ جدید
شهید حسین منتظری(فضل الله)      (احسب الناس ان یترکواان یقولواامنا وهم لا یفتنون)   آیا مردم پنداشته اند به صرف اینکه بگویند ایمان آوردیم رهاشان کنند وامتحا نشان نکنند   از زخم شناسنامه دارند هنوز *  در مسجد خون اقامه دارند هنوز  آنان همه از تبار باران بودند *  رفتند ولی ادامه دارند هنوز  ١- شهید حسین منتظری(فضل الله)   مقدمه: سپاس بی حد خداوند رحمان را که نعمت حیات و زندگی و طریق آزمایش را بر ما نهاد و پیامبری را با قرآن کریم بسوی ما فرستاد و او را چراغ و نور…

تبليغات دوستان

قرارگاه شهداي قلعه نو خرقان
صفحه اينستاگرام قلعه نوخرقان
اقامت در قلعه نوخرقان
صفحه آپارات پايگاه بسيج قلعه نو خرقان
تلگرام ما
تلگرام ما

سر آغاز


دوستان عزیز برای ارتباط با ما

صفحه اینستاگرام اینجا

موضوعات

تصاویر
مجموعه تصاویر قلعه نو خرقان
تصاویر جنگل ابر
تصاویر محرم قلعه نوخرقان
تصاویر آرامگاه خرقانی
تصاویر منطقه
مقالات
ابوالحسن خرقانی
نقد و بررسی
قلعه نو خرقان
نقشه
نقشه قلعه نو خرقان
قلعه نو خرقان
معرفی
شهدای شهر
سفرنامه
آثار تاریخی
طرح ها
بروشور خرقانی
بروشور فرهنگی
مشاهیر شهر
شیخ ابوالحسن خرقانی
ابو عبدالله داستانی
احمد بن حسین بن خرقانی
شیخ نظام الدین محمد خرقانی بسطامی
محمد خرقانی
سراج الله خرقانی
قوام الدین قلعه نویی
آیت اللّه شیخ مرتضی محمدی خرقانی
آیت الله زین العابدین محمدی خرقانی شاهرودی
حاج شیخ اسماعیل منتظری
2 تن از 313 تن
نخبگان و نام آوران قلعه نوخرقان
مهندس محمدرضا قاسمی
مهندس سید محمد کریمی
ندا قاسمی
دکتر عطاالله منتظری
دکتر محمدتقی صادقی
رضا مهاجری

لينک ها

سایت رسمی پایگاه محمد رسول الله قلعه نو خرقان
دکتر کاظم جلالی
رحمت الله نوروزی
بسطام نیوز
وبسایت روستای الیکائی
مرکز نیکوکاری امام حسن مجتبی (ع)
شاهوار، قاره کوچک
**قلعه نوخرقان**
موسسه خیریه نور مبین
هیئت عاشقان ثارالله قلعه نو خرقان
محرم قلعه نوخرقان
قرارگاه شهدا قلعه نو خرقان
پایگاه مقاومت محمد رسول الله (ص)
ستاره خرقان
خرقان سرای عرفان
شیخ ابوالحسن خرقانی
پیر خرقان
مجن سیتی
شعرهای عمار نادمی(عماد)
شب زنده ها
mohammadrezashajarian
موسیقی اصیل ایرانی
گرمسار نیوز
ارسال لينک

آمار سايت

آمار بازديد
افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 128
بارديد ديروز : 1,945
گوگل امروز : 4
گوگل ديروز : 12
بازديد کلي : 1,1,273,556

آرشيو

شهريور 1397
فروردين 1397
ارديبهشت 1396
مهر 1395
فروردين 1395
اسفند 1394
بهمن 1394
دی 1394
آذر 1394
آبان 1394
مهر 1394
شهريور 1394
مرداد 1394
تير 1394
خرداد 1394
ارديبهشت 1394
فروردين 1394
اسفند 1393
بهمن 1393
دی 1393
آذر 1393
آبان 1393
مهر 1393
شهريور 1393
مرداد 1393
تير 1393
خرداد 1393
ارديبهشت 1393
فروردين 1393
اسفند 1392
بهمن 1392
دی 1392
آذر 1392
آبان 1392
مهر 1392
شهريور 1392
مرداد 1392
تير 1392
خرداد 1392
ارديبهشت 1392
فروردين 1392
فروردين 1391
اسفند 1391

بخوانيد

شهدای دی ماه قلعه نو خرقان(یاد یاران)
تبلیغات ضد سیگار
معصوم زاده قلعه نو خرقان
کانال تلگرام بهار دلکش قلعه نو خرقان
سندی که از حضور محمدشاه قاجار در این سامان پرده بر میدارد
حیران ، حیرانِ پیر خرقان / مختصری از زندگی ابوالقاسم سالاری
مجموعه تصاوير قلعه نو خرقان 2
سلطان محمود غزنوي در خانقاه شيخ ابوالحسن خرقاني
بررسی های باستان شناسی در قلعه نو خرقان ( بخش های سوم ، چهارم و پنجم)
دکتر عطاءالله منتظری، بزرگمردی از دیار قلعه نو خرقان

شهید حسین منتظری(فضل الله)

 

   (احسب الناس ان یترکواان یقولواامنا وهم لا یفتنون)

  آیا مردم پنداشته اند به صرف اینکه بگویند ایمان آوردیم رهاشان کنند وامتحا نشان نکنند

  از زخم شناسنامه دارند هنوز *  در مسجد خون اقامه دارند هنوز

 آنان همه از تبار باران بودند *  رفتند ولی ادامه دارند هنوز 

١- شهید حسین منتظری(فضل الله)

 

مقدمه:

سپاس بی حد خداوند رحمان را که نعمت حیات و زندگی و طریق آزمایش را بر ما نهاد و پیامبری را با قرآن کریم بسوی ما فرستاد و او را چراغ و نور هدایت و ائمه معصومین علیهم السلام را در ادامه آن راه و اسوه های جهان بشریت قرار داد. شهادت می دهم که خداوند یکی است و تمام خلائق و موجودات اراضی و سمائی به تسبیح حق تعالی مشغول و سرانجامشان بسوی اوست ...

جملات فوق جملات ابتدائی وصیت نامه شهید والامقام حسین منتظری است. معروف به حسین فضل الله ، آری اگر انتظار و فضل را می خواهی جمع نمایی....

بنگر که آنان که عند ربهم یرزقون اند چگونه به لم یلحقو(آنان که ملحق نشده اند به شهدا) که منتظر شهادت هستند بشارت به نعمت و فضل الهی را می دهند(یستبشرون بنعمه من اله و فضل و اَنّ الله لایزید اجر المومنین)

و همانا این شهید است که از همان ابتدای تولد و چه بسا قبل از تولد در تقدیر و علم الهی انتظار می کشد تا به فضل الهی نائل گردد و همینطور پس از نیل به این مقام هم انتظار  می کشد که من و تو زنجیر اسارت هوی و هوس را از پای دل بازکرده و به نعمت و فضل الهی رسیم، حال خود قضاوت نما که منتظران واقعی چه کسانی اند مائیم یا شهدا، مرا سرزنش مفرما اگر بگویم شهدا هم قبل از دنیا منتظر بودند و هم در دنیا و هم بعد از دنیا و در جهان باقی.

اگر می خواهی راز این جمله که افضل الاعمال انتظار الفرج را نیک دریابی بدان که انتظار سری است که جز با شهادت نمی توان از حقیقت آن آگاه شد. اگر می گویم انتظار سر است زیرا حضرت ولی عصر سرّ شیعه است مگر نمی بینی که نامش هم سرّی شده که نباید متصل بلکه باید منقطع م-ح-م-د تلفظ نمود.               

ای کسی که درعصاره همه عصرها یعنی عصر محمدی(صل الله علیه وآله)درزیر لوای امام عصر بسر میبری وهنوز به خیل منتظران واقعی ایشان داخل نشده ای خویش را دریاب که گرفتار خسران ابدی نگردی.والعصران الانسان لفی خسرالا الذین امنووعملوا الصالحات وتواصوا بالحق و تواصوابالصبر

آنچه از نظر خواننده محترم خواهد گذشت نگاه دیگری است به شهید و شهادت که امیدواریم این شهید بزرگوار از روزی عندربهم خود به جان و قلب ما جاری کند که ایشان خود سخن بگویند و ما و شما هر دو شنونده باشیم.

ان ا... لا یضیع اجر من احسن عملا     

 

 زمان ولادت حسین

دهم خرداد ماه 1340 مصادف با ماه محرم الحرام است و چشم فضل الله در ایام شهادت سید و سالار شهیدان به نعمت و فضل فرزندی روشن می گردد که نامش را اربابش از قبل مشخص نموده است ظاهراً از همین ابتدای تولد تکلیفش را مشخص نموده اند و ندای یا لیتنا کنا معکم فنفوز فوزاً عظیما را سر داده است و با همین ندا و اشک ریزان مادر،در این ایام است که شیر محبت اباعبدالله علیه السلام را می نوشد. ای کاش شنوایی بود که صدای لبیک گفتن این کودک شیر خوار را به هل من ناصر مولایش می شنید که اگر از من بپرسی می گویم فضل ا... شنیده بوده و گرنه چرا حسین را نور چشم خود می داند و تا زمانی حسین به خانه نیاید شروع به غذا خوردن نمی کند و بالاتر از این چرا وقتی حسین به جبهه می رود رو به مادر حسین می گوید از این به بعد تو مادر شهید هستی .

وصیت نامه حسین را خوانده ای؟ در آن خطاب به پدر و مادرش می گوید «فقدان ما را که از مدتهاست که پیش بینی می کردید با یاد خدا تحمل کنید» راستی اگر چشم بینایی بود سالها قبل از تولد حسین شهادتش را در چهره فضل ا... مشاهده می نمود.

ای عزیز دقت نما به جمله خواجه عبدا... که فرمود ( الهی همه از آخر می ترسند و عبدا... از اول) آری اول کار خیلی مهم است شنیدم عزیزی فاطمه سلام ا... علیها را ستوده بود نه از آن جهت که فرزند پیامبر است و نا از آن جهت که همسر علی علیه السلام است و... بلکه از آن جهت که فاطمه  فاطمه است. اما فاطمه اگر فاطمه است چون فرزند کسی است که از اصلاب شا مخه و ارحام مطهره آمده است و مادری مانند خدیجه دارد و ... و گرنه بدون پیامبر خاتم و حضرت خدیجه سلام ا... علیها چه کسی لیاقت دارد که فاطمه را به عالم تحویل دهد لذا اگر پیامبر را در نظر نگیری چگونه می توان فاطمه سلام ا... علیها را بستایی؟ لذا همیشه اول کار و اولین هااست که خیلی اهمیت دارداین است که پیامبر نزدیک به 30 دستورالعمل درباب ازدواج به امیرالمومنین می دهد که متأسفانه تبیین نگشته است زیرا هدف از ازدواج انشاء(ساختن) صورت انسانیاست نه اطفاء شهوت حیوانی و پدر و مادر قرار است نهالی را کشت نمایند که شجره طیبه شود که اصلها ثابت و فرعها فی سماء آری اگر خوب می خواهی حسین را بشناسی باید عمیقتر به فضل ا... نگاه کنی چرا که گفته اند (الوالدسرّ ابیه) فرزند سرّ پدرش است.

چه نیکو حسین در وصیت نامه اش پدر و مادر خود را می ستاید (پدرم ، مادرم،عزیزانم بزرگترین زحمات طاقت فرسا را در رشد و تربیتم انجام دادید و با نان کارگری بزرگم کرده و در مسیر مذهب قرارم دادید خدا اجرتان دهد ولیکن هرگز نتوانستم وظیفه ام را نسبت به شما انجام بدهم و گوشه ای از زحمات شما را جبران کنم بخاطر خدا مرا حلال کنیدو...

می بینی چگونه با پدر و مادر سخن می گوید آنکه انصاف به خرج دهد تصدیق می کند که اگر نهضت حضرت روح ا... هیچ ثمره ای نداشت جز ساختن همین یک فرد مانند حسین کافی بود.

خدایاحسین چه میگوید!میگوید بانان کارگری بزرگ شده ام.چه باافتخار در وصیتنامه خودبه کارگر بودن پدر مباهات میکند.نان کارگری خوردن یعنی ساده زیست بودن یعنی بیشتر کار کردن وکمترتوقع داشتن یعنی طعم شیرین محرومیت راچشیدن

ای عزیز مگر انسان چیزی جز فکر واندیشه است.حسین مولود تفکر امام است همو که فرمود:هر چه شهید است میبینید که مال این قشر محروم است.محروم هم اینطور نیست که فقط زاغه نشین محروم باشد بازاریش محروم است کارگرش محروم است کشاورزش محروم است وهمه این قشرها محرومند وازهمینهاست آنی که الان درجبهه دارد خدمت میکندآنی که آنقدر داردزحمت میکشد برای حفظ کشورش وبرای حقظ اسلام همین قشرها هستند.اینها آقای ما هستند اینها به ما منت دارند(16/2/64)بیایند بشمرند چند نفر از آن مرفه ها ،چند نفر از آنها یی که الان نشستند و بد گویی میکنند برای جمهوری اسلامی ازآنهاچند نفر به جبهه رفتند.امروز هم قشر فعال در جبهه ها وپشت جبهه ها همان طبقات محروم وساده زیست هستند(7/3/67)    

ای عزیز چقدر ساده زیست هستی؟حتمااز کسانی نیستی که اگر تمام دنیا را هم به چنگ آورند باز یک طوری توجیه نموده وخود را داخل در جرگه مدعیان ساده زیستی میکنند.راستی نه حسین را شناختیم ونه امامش را ونه امام امروز را!اگر سری بر مزار حسین زدی جمله ای را از حضرت روح الله بر کتیبه آن مزار می یابی:این وصیتنا مه ها که این عزیزان می نویسند. مطالعه کنید . پنجاه سال عبادت کردید خدا قبول کند یکروز هم یکی از این وصیت نامه ها را بگیرید ومطالعه کنید وتفکر کنید .

 محل ولادت حسین

قلعه نوخرقان محل تولد حسین نامی آشنا برای تاریخ ایران اسلامی است.مگر از هر خاکی امثال حسین ها بر می خیزند ( البلد الطیب یخرج نباته باذن ربه والذی خبث لایخرج الا نکدا) زمین طیب و نیکوست که اینگونه درختانی از آن می روید اما از زمینهای خبث و پست جزگیاه اندک و کم ثمر    نمی روید.

جالب است که یکی از بنی امیه که غالباً بر خلاف بنی هاشم محاسنی تُنُک و کم پُشت داشتند از یکی از ائمه پرسید که اگر در قرآن در مورد همه چیز مطالبی آمده آیا در مورد محاسن ما هم چیزی آمده آقا در جواب او این آیه فوق را قرائت فرمودند.

نام قلعه نوخرقان با نام شیخ ابوالحسن خرقانی اجین شده است و شیخ هم کسی نیست که به همین راحتی با یک برچسب سنّی گری نادیده انگاشته گردد. مگر سخنان خلف صالح روح الله را در مورد شیخ نشنیدی که درسفر خود به شاهرود فرمودند:اینجا منطقه عالم خیزاست.منطقه معلمان دین واخلاق،درگذشته هم نام بایزید بسطامی وابوالحسن خرقانی راازهمه مسلمانان ومرتبطین با معارف اسلامی ولو غیر مسلمان شنیده ایدالبته امثال بایزید وابوالحسن خرقانی را با این مدعیان صوفیگری نباید اشتباه کرد آنها داستان دیگری دارند

اما در مظلومیت شیخ همین بس که حتی اهل قلعه نوخرقان هم هنوز می پرسند شیخ شیعه هست یا سنی؟

بنده تعجب می کنم از اظهار نظر های محقق هایی از جمله شفیعی کدکنی و دیگران که در کتابهایشان در مورد شیخ بدون تدبّر دقیق در مسائل تاریخی و سیاسی و شرایط زندگی آنها به صرف اینکه در فلان نوشته شیخ از ابوحنیفه تعریف نموده او را حنفی و یا مذهب اشاعره می داند و می گوید تا خلاف آن ثابت نشود شیخ اشعری است. ایشان ظاهراً بی خبرند که در آن شرایط، جَو بگونه ای بود که علمای اصیل شیعه برای اینکه جان خود را از دست ندهند تابتوانند معارف اصیل ائمه اثنی عشری را در جانها بکارند مجبور می شدند در یک جا هم، مثلاً از ابوحنیفه یا ابوبکر و... تعریفی نمایند انصافتان کجا رفته آقای کدکنی! مگر عالمی شیعی نبود برای اینکه  مذهب   جعفری را نشر دهد بیشتر وقت خود را به تدریس دروس اهل تسنّن می پرداخت تا در پَس این چهره عالم سنّی که برای خود می سازد بتواند در گوشه ای هم معارف اهل بیت را نشر دهد که در آخر هم متوجه شدند و ایشان را به شهادت رساندند.

خلاصه نمی دانم چرا یک عده ای تماتم بزرگان اهل عرفان و ادب را از بایزید گرفته تا سعدی شیرازی با چوب سنّی گری می رانند و فضا را به گونه ای درست می کنند که خودشان بزرگان خود را دست بسته تحویل اهل سنّت دهند و آنها هم با افتخار آنها را به خود منسوب نمایند و می گویند ببینید شیعه در سخنانشان به حرفهای شاعران و عرفای ما تمسک می کنند.

افسوس که اهل قلعه نوخرقان هم به همین راحتی می گذارند عده ای عقبه فکری و فرهنگی آنها را به زیر سؤال ببرند مگر نمی دانید در اعتقادات شیعه، ائمه معصومین و انبیاء واسطه فیض الهی اند که به تأیید تاریخ همه آنها بی تعلیم معلم، مؤید به تأیید الهی و دارای علم لدنی بودند و هیچ کس به مراحل عالیه عرفان نخواهد رسید مگر از راه انسان کامل در هر عصر که واسطه فیض و خلیفه الهی در زمین است. حرفهایی بعضی از این عرفا در مورد حضرت امیرالمومنین علیه السلام  زده اند که حتی بسیاری از علمای شیعه که به تشیع معروفند اینگونه نفرموده اند مثلاً ابن عربی امیرالمومنین را سرّ تمام انبیاء و رسولان الهی می دانند و می فرماید تنها دونفر به مقام هبا رسیده اند(مقام صادر اول) که یکی پیامبر و دیگری امیرالمومنین هستند.

 

دوران کودکی و نوجوانی:

حسین دوران ابتدایی و راهنمایی  را در قلعه نوخرقان می گذراند .اکنون او 15 سال دارد و تقریباً انقلاب اسلامی به اوج خود رسیده است یعنی سال 56 ،ودرهمین سال است که حسین برای ادامه تحصیل در هنرستان علی آباد عازم آن شهر می شود.

ای عزیز انسانهای بزرگ به زمان و مکان تعلق ندارند بلکه زمان و مکان کرامت  وعظمت خود را در تعلق به آنها پیدا می کند حتما شنیده ای«کل یوم عاشورا و کل عرض کربلا» می بینی چگونه حسین ابن علی علیه السلام زمان و مکان را قبضه کرده است. او که در زمان و مکان نمی گنجد ! چه می گویم؟ زمان و مکان عارض بر جسمند و عالم جسمانی به منزله بدن انسان کامل است. چگونه تو در اعضا و جوارح خود تصرف می کنی همینطور هر چقدر به انسان کامل نزدیک گردی تو هم ... اگر باور نداری حتماً قصه وافجر 8 را دقیق نمی دانی همینطور جنگ 33 روزه حزب ا... و ...»

دیگر حسین و برادرش مهدی وارد مبارزات انقلابی شده بود ند و خانواده و اطرافیان را با مسائل روز آشنا می کردند.  گاهی اعلامیه امام را به خواهر می دهد و ایشان در مسجد قلعه وخرقان تقسیم می کند و گاهی عکس امام را که با خودکار سبز، خودش کشیده است به خواهر می دهد تا تکثیر کند.گاهی به تهران و قم رفته و گاهی به علی آباد و شاهرود می رود و دیگر عملاً خود و خانواده را درگیر مبارزات انقلابی کرده است اگر می خواهی عمق نگاهش را ببینی بنشین پای صحبت او با خواهرش «کم کم حسین مرا با مسائل آشنا می کرد می آمدخانه و می گفت فلانی شهید شده ما اینطور جوانها را از دست می دهیم همیشه به من می گفت ایمان خودتان را محکم کنید و مثل توپ فوتبال نباشید که به این طرف و آن طرف کشیده شوید حرف حق را قبول کنید»

ای عزیز اینها سخنان جوان هفده-هجده ساله ای است در نصیحت به خواهرش که ترجمان آیه ای از مصحف شریف است در وصف منافقان که می فرماید (مذبذبین بین ذالک لا الی هؤلاء و لا الی هؤلاء...)

چگونه منافقین را بازبانی عامیانه به توپی فوتبالی تشبیه می کند و خواهر را به شناخت حق و پذیرفتن آن دعوت می نماید. نیک بنگر چه می بینی؟ آیا امام الحق و الانصاف تفسیر عملی قرآن رابا این جوان شروع نکرده است؟ تفسیر امام خمینی از قرآن عملی است نه حرفی و اگر از من بپرسی انتفاضه فلسطین ونبرد بیست ودو روزه را هم هنوز امام است که تفسیر می کند و این تفسیر ادامه دارد بنشین و ببین.

در هنرستان تابلوی اعلاناتی هست که گاهی در آن روزنامه یا مطالبی را می چسبانند که در مخالفت با انقلاب و امام هست و حسین به راحتی و در حضور همه آنها را کنده و پاره پاره می کند. چندین بار با او برخورد می کنند و حتی کتک هم می خورد. فضای هنرستان هم متحول شده است مثلاً با دستگیری آقای طالقانی در هنرستان تحسن می کنند.

آقای محمد حسین مطهری فر از دوستان و همکلاسی های حسین در هنرستان است که می گوید حسین روزی از ما می خواهد که به او کمک کنیم تا سگهای نگهبان هنرستان را بگیرد و روی بدن آنها شعار مرگ بر شاه و غیره ... را بنویسد که بالاخره این کار را انجام می دهد و این قضایا گاهی تا جایی بالا گرفت که نیروهای ارتش به هنرستان آمده و از بچه ها بازجویی می کردند اما الحمدلله به خیرمی گذشت.

شهید سید محمود کریمی هم در هنرستان با حسین همراهی می کند و همدیگر را در نگهبانی دادن و پخش اعلامیه ها کمک می کردند و در برخورد با منافقین خیلی نترس بودند و حسین تقریباً بیشتر وقت خود را غیر از تحصیل به اینگونه فعالیتها می پردازد.

ای عزیز گمان مبر که حسین و امثال وی جوانانی بودند که تحت تأثیر جو آن زمان به اصطلاح امروزی جَو گیر شده بودند. زیرا که ساحت ایشان منزه از اینگونه جسارت هاست می دانی حسین بزرگترین دستاورد انقلاب را چه می داند؟ نمی دانم شما همرزم حسین هستی یا فرزندحسین یا دوستدار حسین اما شما بزرگترین دستاورد انقلاب را چه می دانی؟

حسین در سفارش خود به ملت مسلمان می گوید« بر آن باشید که دستاورد های این انقلاب را بر قلب خود حفظ کنید و بزرگ دستاوردی که تحول روحی خودتان است را پاسداری نمائید»

آری آنان که روحیّا تشان عوض شده و تجمل گرایی خود را در خرید ماشینهای مدل بالاتر و لوکس تر زیر هزار توجیه مفت و بی ارزش پنهان می کنند نمی توانند جوابی به زیبایی جواب حسین به سوال من بدهند حال چه دم از انقلاب بزنند و چه نزنند!

برگرفته از سایت شهدای قلعه نو خرقان


موضوع : قلعه نو خرقان , شهدای شهر ,
برچسب ها : شهدای قلعه نو خرقان ,
تاريخ : جمعه 08 آذر 1392 | نويسنده : محمد صفري | نظر دهيد ()
تلگرام ما

ارسال نظر براي اين مطلب


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

مطالب مرتبط

آخرين مطالب ارسالي

طاووس العارفین ، خرقانی
کتابخانه مجموعه تاریخی - فرهنگی خرقانی ، نخستین کتابخانه تخصصی عرفان اسلامی در کشور
گفت‌وگو اختصاصی بهاردلکش با دکتر کوروش روستایی باستان‌شناس و دکتر حسن رضوانی نیک باستان‌شناس و سرپرست گروه اکتشافات قلعه‌نوخرقان
تشریح #وقفنامه ۱۵۶ ساله حسینیه حاج قاسم قلعه نوخرقان 🖋 بقلم محمد صفری #بخش_پنجم
تشریح #وقفنامه ۱۵۶ ساله حسینیه حاج قاسم قلعه نوخرقان 🖋 بقلم محمد صفری #بخش_چهارم
تشریح #وقفنامه ۱۵۶ ساله حسینیه حاج قاسم قلعه نوخرقان 🖋 بقلم محمد صفری #بخش_سوم
تشریح #وقفنامه ۱۵۶ ساله حسینیه حاج قاسم قلعه نوخرقان 🖋 بقلم محمد صفری #بخش_دوم
تشریح #وقفنامه ۱۵۶ ساله حسینیه حاج قاسم قلعه نوخرقان 🖋 بقلم محمد صفری #بخش_اول
کانال تلگرام بهار دلکش قلعه نو خرقان
دکتر عطاءالله منتظری، بزرگمردی از دیار قلعه نو خرقان
آرامگاه ابوالحسن خرقانی سومین مکان پربازدید استان در تعطیلات نوروز
افتتاح کانال تلگرام قلعه نوخرقان
گزارشی از زادگاه، زندگی و افکار ابوالحسن خَرَقانی
آرامگاه خرقانی آماده میزبانی از مسافران نوروزی
سی و چهارمین یادواره عروج ملکوتی 89 شهید و سه شهید گمنام قلعه نوخرقان
مهندس مهدی حق پرست مدیر عامل نمونه شرکت تعاونی تولید روستایی قلعه نو خرقان
پروژه های افتتاح شده در دهه فجر قلعه نو خرقان / جای خالی طرح های اشتغالزایی
"سخنی با مردم نجیب شاهوار سر افراز " به جای " درخواست ایجاد استان شاهوار"
عملیات تعمیرات شبکه توزیع برق قلعه نوخرقان
هفت تپه ، نماد غیرت پیر غلامان حسینی / دی ماه ، ماه خونین شهدای قلعه نوخرقان